GuruAnimale.com

Scări Marathon Empire State Building

În New York, a avut loc o cursă tradițională pe scări Empire State Building.

Potrivit Sky News, victoria în femei și bărbați competiției câștigate de reprezentanții Australiei. Tot într-un maraton au participat circa 700 de persoane din întreaga lume.

Partea masculină a primului concurs terminat Mark Born, a depășit 1576 de pași pe 10 minute și 12 secunde.

Pentru victoria australian curent a fost primul. Locul al doilea a fost, de asemenea, reprezentantul Australiei: Darren Wilson a petrecut cursa de 10 minute și 45 de secunde.

În ceea ce privește cursa de femei, apoi a terminat prima Susie Uolshem. Ea a fugit până la etajul 86th în 12 minute și 5 secunde.

Pentru victoria australian curent a fost al patrulea. Locul al doilea a mers la Brooke Logan cu rezultatul de 12 minute și 48 de secunde.

curse campion multiple pe scări Empire State Building german Thomas Dold nu au participat la acest maraton. În acest caz, dacă a câștigat, ar fi al optulea din cariera sa alergător pe treptele cele mai renumite zgârie-nori din New York.

În 2013, cursa pe scări Empire State Building a avut loc, pentru moment 36.