GuruAnimale.com

Sculptură din lemn Baterea Nicholas Gleb

Nikolai Gleb în sat regiunea Kushnitsa Transcarpatia - o celebritate locală: meșteșugarul știe tot cartierul. El decupeazä figurine din lemn uimitoare.

Sculptura a atras master ca un copil, și după clasa a noua sa înscris în Uzhgorod Colegiul de Arta pentru a studia pe gravorului. În timpul vieții sale, el a încercat o mulțime de materiale, dar în cele din urmă a revenit la copac.
„Am tăiat piatra, dar îmi place copacul: de la ea putem face toate planurile noastre, fără a pierde prea mult timp. Și peste marmură sau granit pentru a sta de luni de zile - spune &bdquo-Vzglyad&ldquo- Nikolai Gleb. - Am încercat diferite tipuri de lemn, dar, ca de pin si nuc pentru culoarea si textura acestuia. Lucruri am adus din satele din apropiere, și se întâmplă că mă găsesc, de exemplu, în vecinii curte taie un copac și îi voi răscumpăra. "


numai un ferăstrău cu lanț

Idei pentru Sculptura Maestrul căutat peste tot: unele imagini vine cu el însuși, altele apar în timpul călătoriilor, iar altele - sugerează prietenilor. Toate ideile contururi, schițat și a depus, devenind albume grele. Eroii dictează adesea materialul cu care să lucreze: contururilor vizibile - este necesar să le observe și să dea forma necesară.
De la un instrumente pentru ferăstraie cu lanț: rapid și ușor de tăiat sculpturi. Numai pentru piesele mici - ochi, urechi, dinti - tăietori folosite. Prețul de sculpturi - $ 100-1000, dar poate fi mai mult, în funcție de înălțimea și complexitatea lucrării lemnului.
Odată ce schiță gata, Nicholas selectează lemnul și selectează cea mai potrivită pentru complot ea. Apoi drujba taie silueta și detalii mari. Și numai după aceea să lucreze la lucrurile mici: contururi de mușchi, păr, sau păr. La sfârșitul prelucrării antiseptic împotriva putregaiului și a insectelor și a lacurilor.

lucrări Nikolai Glebov sunt extrem de realiste

„Este important să se înfățișeze anatomia personajelor, reducand muschii lor, tensiune musculara, expresii faciale și boturi. Acesta arată modul de viață: vulpea se strecoară la un cuib de pasăre sau o pasăre de pradă ataca un iepure de câmp. anatomie Cu toate acestea, nu am studiat, trebuie doar să observe comportamentul animalelor și oamenilor, „- explică artistul.
„Cel mai dificil - primul meu loc de muncă &bdquo-Patimile lui Hristos&ldquo-, complet fag sculptate manual. Am văzut-o pădure copac mare, la o înălțime de doi metri, cu o ramură au văzut silueta lui Isus Hristos. Pentru o lungă perioadă de timp m-am dus, am făcut schițe, și apoi tăiat cu grijă în jos fag, adus acasă și se așeză la locul de muncă. Normal instrumente nu au fost pentru instrumente de tăiere pe o sobă cu gaz încălzește piesa de metal și încleștare lor - Nicholas amintesc. - Ei bine, cel mai mare și mai laborioasă - este de 8 ani, cu pauze, pe care le-am petrecut în sat turistic RUSINOV în regiunea Kostroma a Rusiei. Au fost vechi atlet rus Ivan și iubita lui Mary, colibă ​​pe pulpe de pui, Baba Yaga, terenuri de joacă făcute de mine. "
În Ucraina, un talent pic Nicholas a cerut, dar este interesat în țări străine: germanii și olandezii au cumpărat terenuri de joacă. Dau vina pe Internet. Nikolay a postat fotografii de sculpturi de pe pagina din rețeaua socială. În doar două săptămâni numărul total de aprecieri imagine are aproximativ trei sute de mii de clicuri, nu mai vorbim de screening-uri, dintre care numărul au depășit de mult o jumătate de milion.

Video: Muzeul orașului a deschis o expoziție de pădure sculptură



Video: Expoziție de picturi din copac

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu