GuruAnimale.com

Emu pe porecla beaky a devenit membru cu drepturi depline al familiei

Cine spune că acasă conțin polutorametrovogo emu pur si simplu nerealiste? în mod evident, familia Newby are o opinie diferită!

De ceva timp in casa Newby are un nou membru, cu drepturi depline al familiei - UME pe Beaky porecla. Imensa pasăre trăiește în casă și delaot tot ceea ce face ca restul membrilor familiei. În cazul în care capul familiei Ian Newby se uită la televizor, struțul este cu siguranță, stând lângă el. Dar, în cazul în care ziua de baie de familie, atunci asigurați-vă că pentru a răscumpăra Beaky!

Emu pe Beaky porecla a devenit membru cu drepturi depline al familiei

De doi ani EMU membru real al familiei. Pentru Ian și soția sa Lisa este un alt copil să nu deja o familie mică.

In ciuda dimensiunilor sale impresionante Beaky rămâne mereu îmblânzit și foarte prietenos. Acest comportament nu este tipic pentru emu, dar Beaky aruncă o adevărată provocare pentru toți experții care au declarat anterior că este imposibil de a preda UME.

Emu pe Beaky porecla a devenit membru cu drepturi depline al familiei

&ldquo-o în urmă cu câțiva ani am primit un cadou de Crăciun - un ou de struț. Am creat un fel de incubator, dar nu presupune că, deoarece va cloci ou ceva. Când lumina a apărut Beaky, era atât de mică. În momentul de față, struț meu cântărește aproximativ 80 de kilograme și înălțimea lui ajunge la aproape doi metri!&rdquo-, - spune Ian Newby.

Strauss a crescut alături de copii. Poate că este acest factor a jucat un rol decisiv în domesticirea Beaky. Acum este complet manual. Beaky îi place să se joace cu copiii, permițându-le să facă ceea ce pur și simplu nu ar fi permis o pasăre sălbatică de această dimensiune.

&ldquo-Beaky mănâncă tot ce oribil. Și nu glumesc: xut căscare și struț mănâncă cheile de la mașină, înghiți un burete în bucătărie și a mâncat unele cremalieră din garaj!&rdquo-, - cu un zâmbet spune Ian.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu