GuruAnimale.com

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Observațiile sale ale vieții de stepă eagles parts fotobloger Evgeny Polonsky.

Astrahan nostru stepele locuite de multe păsări diferite. Este foarte interesant de observat viața lor. Și astăzi vreau să vorbesc un pic despre vulturii de stepă.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Lungimea totală de 60-72 cm și o anvergură a aripilor de 1,59-1,83 m. Femelele sunt mai mari decât masculii stepa Eagles. Masculii cântăresc de la 1,6 la 2 kg, de sex feminin - de la 1,6 până la 2,4 kg. Colorat vulturi stepa adulte, maro închis, de multe ori cu o pată roșiatică pe partea din spate a capului, cu negru-maro primare, în cazul în care, pe baza nervurilor interioare sunt pene de culoare gri-maro coada pestriny- maro închis cu dungi orizontale gri. Iris galben pal la baza ciocului este gri, iar vârful ghearele sale negre și negru, CeRe și picioarele sunt galbene.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Ei ajung la sfârșitul lunii februarie, începutul lunii martie. Jacks potrivi pe teren. De obicei, femela depune două sau trei ouă.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Perioada de incubație este de obicei de 45 de zile.

Eagles mânca în principal mici mamifere - veverițe, gerbili, iepuri. Uneori, pradă asupra păsărilor de multe ori se hrănesc cu hoituri.
Și, o dată într-un cuib am văzut ucis un dihor, iar celălalt - o mangaiere.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Mare popândăul galben în vizuina ei.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Eagle poate sta pentru o lungă perioadă de timp, la pândă, iar viteza sa de fulgere să profite laba lor de fier într-un moment când el pune botul afară din ascunzătoare.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Hare. Această delicatesă. Mare și agil.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Eagles sunt foarte mândru de ele.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Dar prinde acest cal nu a făcut destul de simplu.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Vulturul mama.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Acest excavator. Dar ea nu știe ce se află sub supravegherea atentă.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Tatăl familiei. Am așteptat mult timp pentru moment pentru a încerca să ia o imagine a modului în care el va aduce mâncare acasă pentru tineri. Nu așteptați.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Dimineața devreme, când mama (de mai sus, 3 poza), cu pui basked în razele blânde ale răsăritul soarelui, tată, că el este acum în imagini, cutreierat neobosit cartier în căutare de animale sălbatice. El a zburat pentru o lungă perioadă de timp. Despre am văzut că el a fost din nou în câteva ore. Preparată în anticiparea retrage un punct interesant. Și ce crezi? Acest lucru canalie fluierat acolo în aer. Mamashka a căzut din cuib și a zburat în câmpul de treizeci de metri. Efectuarea unui cerc, tatăl se așeză lângă ea. Despre ce vorbesc cu mine rămâne un mister. Dintr-o dată am văzut un tată șchiopăta prin iarba pe jos spre fantă. Ah, ticălosul! El nu a vrut să-mi arate prada lor ... Dar am știut că în laba lui el a avut o veveriță mică gri.

Fiind în cuib, el srygnul. Acestea sunt pe ... Sincer, nu mă așteptam la asta de la el. Prohlopali acest punct. Nu a fost eliminat.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Evenimente pentru a urmări și nu am fost gata. Hrănirea puii, tata a zburat la soțul ei. Că tot acest timp, sa așezat în apropiere.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Se apropie de ea, el a strigat ceva. Și ea se agăță la pământ, ridicând coada. Aici e tatăl tău ... erou! Fed copii incalzit, este timpul să dea înapoi soția lui! Ele sunt de sex și delicios mi-am jurat, de ce nu am o a doua carcasă poartă unghi larg de lentile, teleobiectiv nu!

Așa ... voi fi acasă, în timp, hrăni copiii, băutură și să vă răsplătească pentru dragoste. Ele sunt atât de bine este ...

Aceste două imagini nu sunt în mod specific devin curate de murdărie, pentru a arăta cât de mult se poate obține praful de pe matrice, în cazul în care murdar pentru a schimba lentilele în deșert.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Până seara a început să plouă, și atât de mare, pasăre mândru a fost așezat pe cuib ca un pui. hen umedă convențională.



Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Și a doua zi au lăsat să zacă pe rafturi în căldura sub soarele arzător.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Dar astfel de eaglets a început de trei săptămâni mai târziu: Aripi cresc, încercând să dovedească cazul lor.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Și în fața celuilalt surori pot povydelyvatsya care arată ce piruetele capabil să:

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Această familie - ceva care, în a doua imagine, dar aproape o lună mai târziu. Toate trei sunt puternice, vesel. Șuiera la mine așa de groază ia ...

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Acesta este un alt, iar al treilea slot. Au existat trei ouă, și coada cuiva. Evident, așternut .. :)

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Dar un pui aici a supraviețuit, în ciuda faptului că hrănirea a fost abundent. Chiar în partea de jos este ceea ce a mai rămas din iepurașul.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Video: 'Eagles Rusia' Stepă Eagle / Curs

Evident, restul puilor a căzut din cuib și a ucis.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Acest vultur este literalmente un vârtej de vânt s-au grabit peste cap, creșterea din cuib. Ceva în mine tremurau, și ceea ce nu am înțeles.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Inamicul real al vulturii sunt vulpi. Aceste imagini sunt realizate în aproximativ o lună de la locul unde Eagles a arătat dragostea lor. Acest lucru este în mod clar o vulpe au vizitat diverse zgarieturilor. Vă rugăm să rețineți - are o falcă deteriorat. Este evident de ce ea trebuie să caute o pradă ușoară. Eaglets că de pradă sunt. La amurg sau pe timp de noapte, au examinat teritoriul din jurul cuiburilor în căutare de pui.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

De data aceasta pozhivitsa Fox nu a reușit. Eagles sa repezit asupra ei, a început să bată.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Lupta nu a durat mult. Fox urmărit de puișor vulturi.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

această luptă sunt fotografii în pretenții, este un fapt. Dar eu le salva. La urma urmei, dacă este să vorbim despre ce am văzut - l-ai crede?

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Deci, în concluzie, un alt episod extraordinar, pe care am fost martor.

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

Într-un fel, micul capra ratacit de turma, pășunatul aproape de cuib de vulturi. Cu inima se scufunda am văzut acest copil se duce direct la cuib! Cine va tragedia, a trecut prin cap ....

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

eaglets dezorientați holbezi la noul venit. Putem doar ghici ce se gândesc la acel moment ... :)) Dar copilul a trecut pe lângă ei, fără a plăti nici o atenție ...

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

De asemenea, ei au răspuns la el cu indiferență completă. Părinții eaglets nu au atins copilul, probabil, temându-se de păstor.

Video: Fotografie de vânătoare vultur

Povestea imagine despre viața de vulturi stepa

A trebuit să înfățișeze ceva de genul tipa capre, și un miracol - el a venit la mine ... :))

Deci, el a fost salvat ...
Cine este acest capră timp de patru ani. Ea a crescut și încăpățânată incapatanati. Încă merge unde vrea, deja are o multime de proprii lor copii ... :)

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu