GuruAnimale.com

Câine de echilibrare Ozzy

Uimitor câine Ozzy poate sta pe picioarele din spate, cu balansiruyuya suspendate pe lanțuri, se pare, câinele știe cât de multe alte trucuri.



Daily Mail Am fost în stare să învețe despre câine uimitor și proprietarul său mai mult. Ozzy numele gazdă este Nick Johnson, el a fost în vârstă de 50 de ani, el a fost un tâmplar și originar din Norwich, iar border collie rasa Ozzy, numai de culoare maro, cu un plasture alb în formă de cruce pe piept.




Pentru a realiza formarea miracole, Nick dedicat îmblânzirea Ozzy mai mult de cinci ore pe zi. În prezent, Ozzy, printre alte abilități obișnuite uzuale ale unui câine instruit știe cum să stea pe picioarele din spate pe umerii lui Nick când el plimbari cu bicicleta, aduce un telefon mobil si echilibru pe semnele de stradă.

Despre film capturat Nick spune că în ziua Ozzy a fost foarte veselă și în toane bune. Și care trece prin circuit, Nick a decis să încerce un experiment, Ozzy va echilibrul pe ea.


Despre stilul tau de invatare, Nick spune că a fost spus ceilalți antrenori care nu poate fi primul să se uite în ochii câinelui, dar dacă ea se uită la tine, înseamnă că puteți face o mulțime, vă va permite cu ea. Așa că, atunci când soldurile Ozzy, Nick este mereu în căutarea la el, care-l susțin. El folosește alte semnale, cum ar fi ridurile din sprâncene în semn de încurajare, iar când se mișcă degetul mic, atunci Ozzy înțelege că acest lucru este un ordin foarte strict, ceva de genul "Haide, fă-o!".

- Când am ajuns Ozzy, am fost foarte speriat, nu am avut nimic de a face cu câinii anteriori. chiar a trebuit să cumpăr o carte "catelusi Educație pentru manechine". Mulți mi-au spus că ar fi dificil, dar cu Ozzy toți au ieșit foarte ușor.





Prin numele complet pedigree Ozzy Ozbert Humperdinck Pampernikl (Osbert Humperdinck Pumpernickle).

Ideea de a preda Ozzy trucuri neobișnuite a venit de la Nick după ce au văzut show TV local, cu câini antrenați. A început cu cel mai ușor de a preda Ozzy prezinte laba. Apoi se ridica pe picioarele din spate la comandă. Și apoi totul a mers ca ceasul.

Când poștașul aduce e-mail, Ozzy nu se execută, latră tot câinele obișnuit pe cutie și în liniște scoate un ziar si poarta-l proprietarului. Același lucru se aplică în cazul în care cineva apelează la telefon la Nick. Telefon aduce Ozzy.



- Pot să-i spun să aducă lumina sweatpants mele, și el va aduce ei, este lumina. El înțelege diferența în culoarea lucrurilor și cred. El înțelege ce vreau să spun. Este adevărat. Spune undeva în Statele Unite au un caine care stie 3000 de cuvinte.



Și toate trucurile cântă cu ușurință și fără nici o constrângere. Ca o recompensă pentru efectuarea de trucuri Nick nici o tratează de câine și nu pedepsi, în cazul în care trucul nu a funcționat.


Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu