GuruAnimale.com

Great Dane pe nume Freddie - câine de mare camaya Marea Britanie

Great Dane pe nume Freddy a gasit cel mai inalt caine al Marii Britanii.

Înainte de recordul mondial este de câțiva centimetri, dar nu e nici o problemă - câinele este încă în creștere.

18 luni-vechi Great Dane, poreclit Freddie și proprietarul său Claire Stounmen. Southend-on-Sea, Essex, Anglia.

În cazul în care câinele sta pe picioarele din spate, creșterea este de 223 cm. Este destul trece pentru jucător al echipei de baschet. Și în patru labe de creștere Freddy la greaban - 105 cm si are o vechime de 18 luni ..



mastiff german îi lipsește doar câțiva centimetri pentru a se califica pentru cel mai inalt caine din lume. Câine cântărește 77 kg, și în fiecare săptămână el mănâncă mâncare pentru 100 $. Freddie îi place, de asemenea, pui prăjit și unt de arahide și pâine prăjită.
Dar nu numai pentru alimente bani merge amanta lui - Stounmen Claire (Claire Stoneman). Dog a rupt 14 canapele.

„Am venit acasă și am văzut de ambalare mare, împrăștiate în jurul camerei. Dar este, practic, copilul meu, și nu-mi pot imagina viața fără ea, „- spune o femeie în vârstă de 38 de ani de la Essex.

În fiecare zi, Claire face Freddie plimbare de 40 de minute. Dar numai pe timp de noapte, deoarece punctul de vedere al câinelui imens sperie pe alții

„Dacă el decide să candideze pentru orice caine, nu voi fi capabil să-l oprească,“ - adaugă Claire.

Cine este campion printre câini considerat patru câine de Zeus din Michigan, care este inclus în Cartea Recordurilor cu o creștere de 111 cm. Se cântărește puțin mai mult de 70 kg. precum și achiziționarea de mâncare pentru câini durează aproximativ 120 $ pentru ea. Înaintea lui, titlul de cel mai înalt câine păstrat câine George, care a fost vedeta multor spectacole.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu