GuruAnimale.com

Călătorește în insula Socotra

Socotra - un arhipelag de patru insule din Oceanul Indian în largul coastelor Somaliei și Yemen aparțin statului.

Insula este surprinzător de mică destinație turistică populară, și un motiv foarte bun. Doar uita-te la punctele de vedere uimitoare!

companiile aeriene locale stewardesa. De la Sana'a la Socotra am fost zboară într-un mic avion al companiei canadiene Bombardier. Destul de confortabil. Aeronava a făcut două escale (oameni vin - a mers - în transfer cu autobuzul). Alimente - o bucată de tort și suc. De altfel, în vara din cauza vânturilor puternice, avioane mari nu zboară spre Socotra - vântul este atât de puternic încât acestea explodează pur și simplu ...

Este în cabina de pilotaj. Prin modul în zborul de întoarcere spre Socotra, am cerut cabina de pilotaj și caseta video off! Impresie dracului!

În timpul podestele pot merge "aer curat"))))

Dragon copac. Doar acest caz - cea mai veche și cea mai mare de pe insulă. Acest arbore poate fi văzut chiar și în monedele yemeniți.

Toate insula Socotra - este un fel de peisaj marțian ... Oriunde te uiți - frumusete peste tot uimitor. Poti sa stai doar pe teren, uita-te în jur și "reîncepe" creierele lor ..))

Singurul hotel decent în insula aparține nepotul fostului președinte. Apa este caldă și rece. Presiunea la duș este foarte slabă. Dar există aer condiționat și ventilator de tavan. Costul unei ședere peste noapte - 60 $. Dar, la intrarea aici este un paznic de colorat cu "Kalashnikov"))

Soferii nostri. Gan liniștită și taciturn (stânga) și joker Ahmed. baieti buni. Eu întreb cum atunci Ghanem câți ani este? Responsabil - aproximativ 30-32 .... Se pare Socotrans nu știu exact cât de vechi sunt și nu sărbătoresc zilele de naștere ....

copac sticla

Băieții de pe drum de vânzare meserii. Copacii pungile de sânge dragon (uscat)

frumusetile locale

Aceste vulturi egiptene ne-a însoțit pe tot parcursul călătoriei. Oprește-te, stai jos să mănânce - ei sunt acolo

Un alt mod de a utiliza vălului. Ei spun că este convenabil - spate și picioare relaxate. Este un driver de una dintre mașinile noastre Ahmed, întâmplător, este, de asemenea, un mare fan al pisicii mestecați)))

Fata copac dragon de vânzare sânge

Băieții de la cel mai apropiat sat. Deosebit de desfătare în care le determină pentru a vizualiza numai că imaginile capturate. Ei au cântat chiar și un cântec pentru a bate și aplauze pietrele pristukivaya ... Am filmat performanța lor pe video.

traducător nostru Wael a spus ceva la băieți și ei s-au grabit la tocurile lor, ca opărit. Se pare, el a spus că "Rus nu are copii și vrea unul dintre voi va lua acasă cu ei")))))))))). Așa cum au fugit !!!!!!!!!)))))))

Aceasta piață Katov pe Socotra. Fiecare cameră pisică vinde. Se cântărit pe cântar și ambalate în pachetele obișnuite de celofan. Socotra pisica nu este în creștere, acesta este adus la aeronava de la Sana'a

Pe insula a rămas încă nostru-T 34. Adevărul este destul de ruginit ... Până acum, yemeniți amintesc modul în care Uniunea Sovietică ajută la Yemen și, prin urmare, foarte prietenos cu rușii

chiar tancuri

Acest tip de stradă (există) din capitalul Socotra. Am călătorit într-un Land Cruiser. Mașină de Osnovnogm importate din Emirate. Importul - duty-free, sau mai degrabă în valoare de zece (10 !!!) de dolari. Toate mașinile fără plăcuțe de înmatriculare. întreb "De ce?" răspuns "Și de ce? Aici și așa toată lumea știe reciproc".

Din moment ce trăim în hotel întreaga echipă - un film despre lumea vodvodny Socotra. A sosit de la Dubai - tot avionul. Chiar și cu portari lor din Sri Lanka. Echipamentele pe care le au - doar spațiu! Ei bine, e uscat lucrurile lor ...

Apoi, o oră sau așa mai departe barca vom ajunge la Bay Shuab. Locul Mare - liniștit și curat

Peste noapte - campare. cort - sac de dormit și spumă. Cu un felinar cu atenție far

Pescarii ne-a adus homari vii la cină. Un homar costa aproximativ 10 $. Foarte amuzant bani

Apus de soare în golf. De altfel tocmai pe astfel de bărci și alunge pirații somalezi

bucătarului. Perfect fierte! Meniu pentru călătorie a constat din homar, pește, carne de capră. Inutil să mai spunem, toate acestea sunt cele mai proaspete si foarte gustoase. orez Garnisiti fierte, amestec de legume, fasole. Pentru micul dejun - fulgi de ovăz. Ceai, cafea, apă, sucuri, Pepsi (toate vozilos cu el)

Acesta este driverul de bucătarul nostru auto Ali. Mătușa din EAU ia dat Toyota Hilux, unde a început să câștige o viață, în timp ce a aruncat în școală .... El a spus că un an mai târziu se va întoarce la școală "și mătușa puternic criticat")). Prin modul în care el a dormit direct pe saltea, înfășurat într-o foaie. În dimineața zilei de a spune cum a fugit pe crabi si maruntita ghearele))

Bunicul, care trăiește în Golful Shuab. El însuși a construit o colibă ​​de piatră și se uită după plajă. Fiii săi trăiesc într-un sat din apropiere. Apropo, pentru vizitarea golfului cu turisti care iau o mică taxă

Ne-am întors de la golf într-o zi. Pe drumul de intoarcere ne-am întâlnit o turmă de delfini - 100 bucăți (conform noastre însoțitoare) filmat, deci nu fotografie. Du-te mai departe.



Judecând după modul în care cămilă ciudat sa mutat, el a fost născut de curând

Fascinanta .... loc

Din nou, băieții locale. Ei plimbare dunele de nisip pe ruinele canistre din plastic. Pe cap poartă saci de celofan, astfel încât nisipul nu intră și graba de la o înălțime mare! De asemenea, caseta video, nici fotografie

Unul dintre băieți locale de divertisment - de a conduce o bordură veche a roții

Ne-am oprit pe drumul spre sat, masa de prânz, odihnă. Am fost îndeplinite)) Copiii se execută în jurul desculț nu este atent la pietre și spini

Pentru masa de prânz am pregătit un copil. mânca numai capre (și numai până la un an), femelele nu se ating

Stăpâna casei. Ea are 9 copii, și figura - ciselata !!! In dreapta se poate vedea modul de a găti carnea într-o cratiță mare (sau ce se numește)

Du-te mai departe. Ne-am dorit să conducă mai aproape de ocean, dar blocat în nisip fin. Nisip făinos, astfel încât roțile să nu se agațe de asta. Jeep sa blocat în nisip. Ei bine, asta a ajutat la împins locale ...

Acest lucru nu se împotmolească în nisip)))

Camel țipi și să scuipe unele gunoi de grajd)))

Peste tot se rostogolească oasele de animale marine și pești. Poate rechinul balenă și poate - nu știu ...

Tot drumul de căldură ... doar scăldat în ocean ... Atunci soferul nostru a spus că sunt aproape de o oază în care există un lac cu apă dulce. Mergem acolo. Este necesar să se spele, se înmoaie în apă))) Întotdeauna am prins mă gândesc că, dacă nu pentru Toyota, nu am fi trecut-l! Kruzak - aceasta, desigur, masina de super-Duper pentru aceste drumuri.

Și aici este lacul .... Nu este clar în cazul în care în munți există apă proaspătă, atunci când insula în sine este în mijlocul Oceanului Indian. lac de apă proaspătă în munți ... uimitor ... și foarte frumos ....

ibid

În jurul lacului cresc palmieri. Fructele care se încadrează în apă și crabii se hrănesc cu ele ..

Copiii cu copilul

Nu atât de mult timp în urmă, pe insula a descoperit pestera. Un astfel de moment, nu poate lipsi! Ia dirijor urca în peșteră

Pentru a vedea acest fel, trebuie să încercați foarte greu ... în căldura merge în sus pe deal la pestera .... Ascensiunea persoana medie durează aproximativ 1,5 ore. Nu uitați să luați cel puțin 1 litru de apă .. Da ... temperatura aerului în timpul ascensiunii - aproximativ 35 de grade Celsius ... E un fel de intrarea în peșteră a oceanului este uluitoare ...

O altă vedere de la intrarea în peșteră. La dreapta poate fi văzut, așa cum m-am sunat "Arca lui Noe". Pravdv place? Va continua să cadru mai aproape

Aici este aproape)))

Du-te în interiorul .. va continua câteva fotografii, fără nici un comentariu - trebuie doar să se uite ... m-am văzut asta pentru prima oară în viața lui

Acesta este ghidul nostru în peșteră. Am ajuns la capătul traseului "la apă" - atunci nu conduc. întrebarea "pestera Cât timp?" el a răspuns "fără sfârșit". El spune:" Am mers pe apă pentru încă 20 de minute - nu există nici un sfârșit, bătrânii din sat s-au încă 30 de minute - nu există nici un scop". așa "fără sfârșit". Logica de fier))

Această pranishka până la Pesher cum ar fi mersul pe jos de-a lungul asfaltului provnomu. El nici măcar nu a fost transpirație))) Ce nu spun sa ma .... Desi eu nu fumez, dar ascensiunea a fost dată nu este foarte usor .... Dar a meritat

Aici este o altă surpriză am găsit la intrarea în peșteră. Uite, acest lucru este în mod clar ceva pietrificat. Impresia este că acesta este un trunchi de copac (în secțiune). Deși am crezut la început - coloana vertebrală a unui dinozaur)))))

De-a lungul crabi ...

Acest lucru încă destul de mic))

Un fenomen interesant pe insulă ..... Pe stâncile Dyuni de nisip alb pur .... În lunile de vară, aici se umflă de vânt din ocean ...

Aici este călătoria sa transformat)))

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu