GuruAnimale.com

Dolphin numit Chiki pot desena imagini

Trainer Frank Sanchez a învățat delfin de sex feminin numit imagini Cheeky remiză. Acum este numit Chikasso!

lucrări Chikasso!

Animalul ia o perie și vopselele pe pânză, creând un colorat capodopere abstracte. Frank Sanchez, care lucrează cu mamiferele marine din 1989, întâlnit prima Chiki, când a lucrat în Elveția. Ea a fost una dintre cele șapte animale, pe care a învățat, și, în funcție de trainer, a fost cel mai deștept. „A fost mai inteligent decât celelalte șase delfini cu care am lucrat la acel moment, așa că am vrut să încerc să-i învețe cum să dețină o perie. Am fost foarte impresionat de rezultate. Obraznică chiar a început să picteze fără mine și recompense sub formă de pește. "

Txiki a fost cel mai inteligent dintre cele șapte delfini care instruiți de către Frank Sanchez

Frank Sanchez este mutat pentru a lucra pe Riviera franceză, în timp ce Txiki a rămas în Elveția. Dar instructorul speră că el va fi capabil să lucreze din nou cu acest delfin inteligent.

Imaginea trase de un delfin

Cum obraznică creează o imagine:

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu