GuruAnimale.com

Pescarii prins un pește neobișnuit, îmbrăcat în armură

De-a lungul coastei insulei Borneo creatură ciudată a fost prins, al cărui aspect este foarte diferit de toți peștii cunoscuți. Localnicii au numit creatura cu ghimpat un dar de la Dumnezeu.


Experții SFC nu au fost în măsură să identifice rezident pește capturat Miri

Video: Doi înece Hammer | SUV-uri americane

Potrivit Borneo Post, cu câteva zile în urmă, un rezident al orașului Miri, Malaezia - în vârstă de 43 de ani Sapar Mansor (Sapar Mansor) - a mers pe o excursie de pescuit. La 5 dimineața omul era deja pe malul Mării Chinei de Sud și a aruncat tije.

Aproximativ o oră mai târziu Sapar, captura un număr suficient de pește merge acasă, și a început pentru a obține o tijă de pescuit, când a observat o creatură ciudată pe un cârlig. Potrivit omului, el nu a mai văzut așa ceva în toți anii vieții lui.

&ldquo-prieten și m-am dus la mare pe o barcă pentru a merge la pescuit - își amintește Mansor. - O oră mai târziu, am scos din apă creatura cea mai uimitoare - a fost un pește de formă neobișnuită, cu formațiuni proeminente care seamănă cu colți. Corpul creaturii este redus treptat spre coada, și a fost acoperit cu spini ascuțite. Pentru a fi sincer, îmi închipui că nu pot, ce fel de animal&rdquo-.

formă neobișnuită de pește cu formațiuni proeminente care seamănă cu colti

Întors acasă, pescarul a arătat soția pradă și copii. gospodării uimea a fost mult timp considerat un monstru marin, și apoi a decis să-l numim un pește blindat.



&locuitori ldquo-mare a primit numele său, din cauza piroane ascuțite și o formă unică - a spus soția în vârstă de 35 de ani, Sapara Oraș Kadar (Siti Kadariah). - Pescarii, pe care am arătat pește blindate, și nu ar putea explica ce fel de creatură. Soțul meu a prins într-adevăr un animal uimitor și unic&rdquo-.

Prinde pescar specialiști interesați de &ldquo-Saravakskoy Forest Corporation&rdquo- (SFC)

Oraș consideră un dar de la Dumnezeu creația înțepător, am decis să-l usuce pentru a stoca ca o mascota de familie. &ldquo-Acesta este darul lui Dumnezeu, astfel încât familia mea și voi avea grijă de el&rdquo-, - conchide femeia.

Prinde pescar specialiști interesați de &ldquo-Saravakskoy Forest Corporation&rdquo- (SFC), care a început să exploreze locuitor misterios Marea Chinei de Sud. În acest moment, experții sunt în nici o grabă cu concluzii, preferând să se sustragă de la întrebările jurnaliștilor.

&ldquo-specialiști SFC nu a fost încă în măsură să identifice peștele capturat Miri rezident, așa că este încă în procesul de învățare&rdquo-, - a declarat reprezentantul mass-media, directorul general adjunct &ldquo-Saravakskoy Forest Corporation&rdquo- Oswald Bracken Tisen (Oswald Braken Tisen).

Video: VOR LOSER! desen animat vesel

Evident că este un pește din familia Triglidae probabil un fel Peristediidae. În engleză blindate searobin.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu