GuruAnimale.com

Ursul aproape mancat camera direct in timpul filmarilor

În timpul filmărilor în Alaska fotograf a reușit să captureze atacul animalelor care au încercat să mușca echipamente scumpe.

fotograf profesionist Brad Iosif din SUA a trebuit să se ocupe de circumstanțe neprevăzute direct în timpul procesului de fotografiere. prădător periculos a încercat să atace ofițerul BBC și aproape au mâncat echipamente scumpe.

În cuvintele omului, el a mers într-o expediție în Alaska, ca un reporter să urmeze ursul în habitatul său natural. Brad a admis că această călătorie va fi amintit pentru tot restul vieții sale.

Brad Joseph (Foto: BBC)

Brad Joseph (Foto: BBC)

- Am instalat o camera video cu ajutorul fondurilor disponibile în imediata vecinătate a animalului și a luat poziția de observație, - a comentat Joseph. - Atunci când un urs grizzly a apărut la orizont, am fost un pic tensionată.

Omul mai târziu a recunoscut că el aștepta un urs cu pui și a fost de gând să facă despre ei poveste, dar planurile sale au mers prost.



- La un moment dat, toate de sub control ... Am văzut că ursul a fost difuzate în direcția mea - a spus americanul. - prădător furios a încercat să bat aparatul de fotografiat, și apoi apucă colții ascuțiți.

Ursul gustat reporter aparat (foto: youtube)

Ursul gustat reporter aparat (foto: youtube)

Dar interesul în curând a pierdut în noua jucărie, urs grăbit. Cu toate acestea, incidentul nu a speria jurnalistul curajos.

Brad Joseph imediat după aceea cu mândrie a spus că acum știe cum se simte o persoană în timpul unui atac de urs.

Camera împușcat fălcile uriașe de un grizzly Fang (foto: youtube)

Camera împușcat fălcile uriașe de un grizzly Fang (foto: youtube)

Operatorul a declarat, de asemenea, calitatea camerei, și a mărturisit că el a folosit în mod repetat, după un atac de urs.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

GuruAnimale.com
Animale Păsări Rozătoarele Pește Insecte Incubatoare Paraziți Fermă Echipamente și instrumente Sfaturi Întrebare / răspuns Miscelaneu